O soutěži

Máte co říct k tématu genderové rovnosti? Zapojte se do Genderiády a vytvořte odbornou práci o tom, co vás osobně nejvíc zajímá.

Promyslete si, o čem byste chtěli psát. Je lepší zaměřit se na nějaké konkrétní téma a vyhnout se obecným nebo moc širokým námětům. Zároveň by vás psaní mělo bavit, takže volte takové téma, o kterém byste psali*y rádi*y.

Vyberte si z jednoho z témat tady na webu a přihlašte se k němu prostřednictvím formuláře. Nebo si vymyslete vlastní téma a navrhněte nám ho rovněž prostřednictvím formuláře. Vaše kreativní nápady vítáme.

Rozhodněte se, jestli se vám lépe tvoří v kolektivu nebo byste radši pracovali*y sami*y. Pokud se rozhodnete pro týmovou práci, složte si svůj vlastní tým. Počet členů*ek není omezený. 

Najděte si expertku*a, která*y se zabývá vaším tématem, protože každá odborná práce musí být konzultována. Vybírat můžete ze seznamu konzultantů*ek, který jsme pro vás připravily. Při podávání přihlášky zadejte jméno vámi preferované*ho konzultantky*a. My pak zajistíme, že se s vámi spojí někdo, kdo vašemu tématu rozumí. Samozřejmě máte také možnost navrhnout vlastní*ho expertku*a

Přihlaste se do soutěže. Nejlépe do 30. listopadu 2021 vyplňte přihlašovací formulář na našem webu.

Pusťte se do samotného psaní. Vytvořte text o délce 10 až 20 normostran, kdy normostrana představuje 1 800 znaků včetně mezer.

Ve své práci používejte spisovný formální jazyk. Nezapomínejte na to, že musíte citovat relevantní zdroje, tedy odborné a vědecké publikace. Využít můžete i bakalářské a diplomové práce nebo články z médií, ty by ale neměly být základem vaší literatury. Zároveň musíte dodržovat citační normu. Doporučujeme řídit se normou ČSN ISO 690, se kterou vám pomůže generátor citací citace.com.

Dbejte na dodržování pravidel soutěže a zákonů, ale také na autorská práva. Jinak bychom váš příspěvek mohly ze soutěže diskvalifikovat.

Hotové a zkonzultované práce posílejte na email: genderiada@nesehnuti.cz. Práce přijímáme od 1. ledna 2022 do 31. března 2022  včetně. Do předmětu uveďte název soutěže a vaše příjmení, v případě týmu příjmení všech členů či členek, ve formě:

SOUTĚŽ_GENDERIÁDA_PŘÍJMENÍ ČLENŮ/NEK TÝMU

Počkejte si na hodnocení odborné poroty. Ta vybere 5-10 prací, které postoupí do závěrečného vyhlášení vítězů*ek, které se uskuteční v červnu 2022 v Brně v Kanceláři veřejného ochránce práv. 

Kompletní pravidla najdete ZDE

Soutěž odborně zaštiťují: