O soutěži

Máte co říct k tématu rovnosti žen a mužů? Zapojte se do Genderiády a vytvořte odbornou práci o tom, co vás osobně nejvíc zajímá.

Promyslete si, o čem byste chtěli psát. Je lepší zaměřit se na nějaké konkrétní téma a vyhnout se obecným nebo moc širokým námětům. Zároveň by vás psaní mělo bavit, takže volte takové téma, o kterém byste psali rádi.

Vyberte si z jednoho z témat tady na webu a přihlašte se k němu prostřednictvím formuláře. Nebo si vymyslete vlastní téma a navrhněte nám ho rovněž prostřednictvím formuláře. Vaše kreativní nápady vítáme.

Rozhodněte se, jestli se vám lépe tvoří v kolektivu nebo byste radši pracovali sami. Pokud se rozhodnete pro týmovou práci, složte si svůj vlastní tým. Počet členů a členek není omezený. 

Najděte si experta nebo expertku, kteří se zabývají vaším tématem, protože každá odborná práce musí být konzultována. Vybírat můžete ze seznamu konzultantů a konzultantek, který jsme pro vás připravili. Při podávání přihlášky zadejte jméno vámi preferovaného konzultanta nebo konzultantky. My pak zajistíme, že se s vámi spojí někdo, kdo vašemu tématu rozumí. Samozřejmě máte také možnost navrhnout vlastního experta či expertku.

Přihlaste se do soutěže. Nejlépe do 15. června 2018 vyplňte přihlašovací formulář na našem webu.

Pusťte se do samotného psaní. Vytvořte text o délce 15 až 30 normostran, kdy normostrana představuje 1 800 znaků včetně mezer.

Ve své práci používejte spisovný formální jazyk. Nezapomínejte na to, že musíte citovat relevantní zdroje, tedy odborné a vědecké publikace. Využít můžete i bakalářské a diplomové práce nebo články z médií, ty by ale neměly být základem vaší literatury. Zároveň musíte dodržovat citační normu. Doporučujeme řídit se normou ČSN ISO 690, se kterou vám pomůže generátor citací citace.com.

Dbejte na dodržování pravidel soutěže a zákonů, ale také na autorská práva. Jinak bychom váš příspěvek mohli ze soutěže diskvalifikovat.

Hotové a zkonzultované práce posílejte na email: genderiada@nesehnuti.cz. Práce přijímáme 2. března 2018 do 31. října 2018  včetně. Do předmětu uveďte název soutěže a vaše příjmení, v případě týmu příjmení všech členů či členek, ve formě:

SOUTĚŽ_GENDERIÁDA_PŘÍJMENÍ ČLENŮ/NEK TÝMU

Počkejte si na hodnocení odborné poroty. Ta vybere 5-10 prací, které postoupí do závěrečného vyhlášení vítězů a vítězek, které se uskuteční v prosinci 2018 v Praze v Akademii věd.

Kompletní pravidla najdete ZDE